Ko-ken Tools
Ko-ken Tools 1/4 Sq. Dr. Tamper-Resistant TORXplus® 27IPR Bit Socket - Length 28mm
Regular price
$12.02
Regular price
$15.02
Sale price
$12.02
TORXplus®is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 28mm |
| Type: | Tamper-Resistant TORX®us Bit Socket |
| Output Size: | 27IPR |
| Opening: | Tamper Resistant |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 11.9mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 28mm |