Ko-ken Tools
Ko-ken Tools 1/4 Sq. Dr. Wobble-Fix Extension Bar 1/4 Square Length 200mm
Regular price
$19.98
Regular price
$24.98
Sale price
$19.98
Koken 2763-200
Wobble-Fix refers to the section of the extension bar that holds the socket. Specifically, in reference to the flexibility of movement that a socket has when attached to an extension bar with this feature. Wobble-Fix extension bars offer two different secure solutions for holding a socket in place.
The Fix solution holds the socket securely and steadily on the extension bar permitting no movement. The Wobble solution permits movement of up to a 15 degree angle
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 200mm |
| Type: | Wobble-Fix Extension Bar |
| Output Size: | 1/4" |
| Opening: | Square |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 12.3mm |
| L Size: | 200mm |