Ko-ken Tools
Ko-ken Tools 1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 7/16 6 point Length 38mm
Regular price
$9.86
Regular price
$12.33
Sale price
$9.86
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29mm |
| D2 Size: | 27mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 38mm |