Ko-ken Tools
Ko-ken Tools 3/8 Sq. Dr. Tamper-Resistant TORX® T55H Bit Socket - Length 50mm
Regular price
$14.95
Regular price
$18.69
Sale price
$14.95
TORX®
is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORX® Bit Socket - Tamper Resistant |
| Output Size: | T55H |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 20mm |
| H Size: | 23.5mm |
| L Size: | 50mm |